Iran design استان کردستان استان کردستان

استان کردستان
استان کردستان

تلاش برای افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در کردستان افزایش یابد

استاندار کردستان گفت: باید همه باهم تلاش کنیم که تولیدات محصولات کشاورزی را افزایش دهیم.

...

بهمن مرادنیا امروز در همایش تجلیل از تولیدکنندگان نمونه عرصه کشاورزی استان کردستان که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، به ظرفیت‌های خدادادی آب، خاک، بارش‌های خوب و پتانسیل‌های مختلف موجود در استان اشاره کرد و اظهار داشت: تولید دو میلیون و 900 هزار تن محصولات کشاورزی حق استان نیست بلکه باید تلاش کنیم به تولیدات 5 میلیون 600 هزار تنی دست پیدا کنیم.
 
وی با توجه به استعدادهای نهفته در استان، افزود: علی‌رغم کمبود امکانات، توان کم مالی و نبود زیر ساخت‌ها باید با  همت و تلاش تولید 5 هزار و 600 تن محصولات کشاورزی را محقق کنیم.

افزایش سهم تخصیص آب کردستان را همواره پیگیری می‌کنیم

استاندار کردستان با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده در راستای افزایش سهم تخصیص آب استان تصریح کرد: همواره این مطالبه به‌حق مردم کردستان را پیگیری کرده و امیدواریم به نتیجه برسد.

وی خطاب به معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: انتظار داریم توسعه بیش از پیش کشاورزی در استان کردستان همواره دنبال شود.

 

مرادنیا از بانک کشاورزی خواست که به تولیدکنندگان بخش کشاورزی بیشتر کمک کنند تا بلکه در سه طرح پیشران به اهداف و حق واقعی خود برسیم.

وی با بیان اینکه کردستان یک استان صنعتی نیست، اظهار کرد: باید افزایش درآمد سرانه استان همواره مدنظر و پیگیری شود.

 10 هزار اصله نهال در سنندج کاشت می‌شود

استاندار کردستان در پایان سخنان خود گریزی به ضرورت توجه بیستر به توسعه فضای سبز زد و خاطرنشان‌کرد: در هفته آینده  10 هزار اصله نهال در سطح شهرستان سنندج کاشت می‌شود و باید مسئولان مربوطه در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

مرادنیا یادآور شد: فضای سبز و درخت‌های کنونی سطح شهر نتیجه همت و مربوط به 50 سال گذشته بوده و انتظار می‌رود یک حرکت جهادی در توسعه فضای سبز و درخت‌کاری انجام شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری

اخبار مرتبط